X

Kontaktujte nás

Zavolajte nám alebo napíšte email. Radi odpovieme.

Veronika Márová
špecialista na reality Poslať email +421 948 777 230
Na kohútke - BS real estate a.s.

Štandard

Stručná charakteristika vybavenia

Vonkajšie vybavenie:

Vnútorné základné vybavenie:

Vnútorné vybavenie v rámci šandardu:

Podlaha

Interiérové dvere

Kúpeľňa

Úprava povrchov:

Wellness CHATY:

Apartmánový dom

Pred zahájením stavby bude upresnený typ použitých materiálov a dekorov do kúpelní/WC, typ zariaďovacích predmetov a tiež podláh a dverí. Kuchynská linka nie je súčasťou štandardu.
TECHNICKÝ POPIS STAVBY:

Jednotlivé chaty sú riešené ako dilatačne oddelená dvojica samostatne osadených objektov, atypického ale jednoduchého tvaru hmôt i objemov. Pôdorys predstavuje obdĺžnikový tvar dvoch susediacich trojpodlažných stavieb so šikmou sedlovou strechou. Jednotlivé chaty majú vždy samostatné vstupy i vjazdy do vlastného garážového priestoru. Základným nosným konštrukčným systémom je monolitický oceľobetón obvodových stien hr.150-200 mm, stĺpov a stropov, s murovanými nenosnými vnútornými deliacimi konštrukciami. Všetky podlažia sú komunikačne sprístupnené vnútorným monolitickým schodiskom. Objekty sú osadené v pomerne svahovitom teréne a prízemná časť je tak čiastočne zapustená v zemi.

Konštrukcie podzemnej časti sú riešené z vodostavebného betónu s oddrenážovaním vsakujúcej podzemnej vlhkosti. Celý objekt, jeho obvodové nosné konštrukcie pod terénom i v exteriéri, je zateplený na požadované normové hodnoty pre tepelný odpor stien, podláh, striech a stropov. Podzemné časti obvodových stien, i prízemie, sú zateplené extrúdovaným polystyrénom hr. 160 mm, s následným obkladom sokla z prírodného štiepaného kameňa. Nadzemné časti stavby sú opatrené tepelnou izoláciu z minerálnej vlny hr. 200mm, s ochranou dreveným vetraným pohľadovým obkladom obvodových stien. Strešnú konštrukciu predstavuje nosný systém dreveného sedlového krovu pozostávajúceho z krokiev, väzníc, pomúrnic, stĺpikov a klieštín.

Strešná konštrukcia je zateplená medzikrokvovou resp. nadkrokvovou izoláciou z minerálnej vlny a PIR panelov. Strešnú krytinu predstavuje lakovaný profilovaný hliníkový plech v pásoch na dvojitú stojatú drážku. Strešné úžľabie je vyriešené protispádmi smerom k vonkajším vyhrievaným strešným zvodom. Výplne v obvodovom plášti sú navrhované ako drevohliníkové (resp. plastové – podľa zvoleného štandardu) s izolačným trojsklom.

Garážová brána je automatická sekcionálna s elektrickým pohonom na diaľkové ovládanie. Podlahy v jednotlivých priestoroch sú hr.150 mm na prízemí a 100 mm v jednotlivých poschodiach. Sú opatrené jednak tepelnou a taktiež kročajovou izoláciu s betónovým poterom. Na podlahách sa vynecháva 15 mm pre dokončenie nášľapnej vrstvy podľa požiadaviek jednotlivých majiteľov. Po stránke technického zabezpečenia sú v objektoch riešené všetky potrebné časti pre ústredné vykurovanie, samostatné odvetranie hygienických zariadení a digestora kuchyne, vodovod, kanalizácia, riešenie kompletnej elektroinštalácie v silnoprúdových, slaboprúdových rozvodoch i prípadnej štuktúrovanej kabeláže. Vykurovanie i ohrev vody je v objektoch riešené elektricky, s možnosťou podlahového kúrenia termokábelmi resp. riešenia vykurovacích telies.

Kontakt

Prosím nechajte nám svoj kontakt spolu s otázkou a radi Vás budeme kontaktovať.